Seznamte se s Annou Mitsios - zakladatelkou Edible Beauty Australia, naturopatkou a výživovou poradkyní

Anně byl v 18 letech diagnostikován diabates I. typu, který znamenal zlom v jejím životě, a proto začala hledat přírodní řešení - výživu a bylinné přípravky - které by pomohly zvládnout její autoimunitní stav. Během práce v oblasti podnikových financí v Sydney a New Yorku studovala také naturopatii a tuto vášeň později dokázala proměnit ve svou kariéru.

"Když jsem pracovala jako naturopatka na klinice pro plodnost v Sydney, nemohla jsem nikde najít produkty péče o pleť, které by byly bezpečné a čisté pro těhotné ženy. V roce 2014 jsem tedy vytvořila řadu produktů - s použitím australských rostlinných látek a luxusních ingrediencí - které jsou tak čisté, že byste je mohli jíst. Absorbujete 60 procent toho, co se vám dostane na kůži, a to, co si dáte do těla, z ní vyzařuje. Říkáme tomu krása naruby (beauty inside - out) vysvětluje Anna, proč se vydala cestou 100% přírodní kosmetiky.

Proč Edible Beauty?

Protože se jedná o 100% bio kosmetiku, která neobsahuje žádné parabeny, sulfáty, ftaláty, umělé konzervanty, propylen glykol, ropné produkty ani hliník. Edible Beauty využívá pouze brostlinné a luxusní přísady, které lze získat z divoce rostoucích rostlin a exotických ingrediencí udržitelným způsobem. Všechno je veganské, bez lepku, a samozřejmě netestované na zvířatech (tak jako i všechny ostatní produkty na našem e-shopu)!

Značka se vyhýbá syntetickým a toxickým chemikáliím nejen pro jejich škodlivost našemu tělu, ale také proto, že si uvědomuje, že je nezbytné chránit také životní prostředí. Edible Beauty se věnuje mnoha projektům, které pomáhají k obnově životního prostředí, např. po lesních požárech. I z tohoto důvodu jsou všechny obaly jejich produktů 100% recyklovatelné. Většina kosmetiky je balena do skleněných lahviček z tmavě fialového skla miron vyrobených ve Švýcarsku. Sklo MIRON blokuje kompletní spektrum viditelného světla (kromě neohrožujícího fialového světla), které by jinak urychlilo molekulární rozklad přísad, které neobsahují konzervační látky a toxiny. Toto luxusní sklo tak chrání energii produktů a zvyšuje vitalitu složek obsažených uvnitř. Sklo je odolné vůči rozbití a poskytuje ideální chladné a tmavé skladovací prostředí pro přírodní produkty. Je zajímavé, že i když je fialové sklo na kosmetickém trhu relativně nové, používá se od starověku. Záznamy ukazují, že bylo používáno už ve starověkém Egyptě k ukládání cenných esencí a léků.

Pokud ještě váháte, zda je kosmetika od Edible Beauty pro Vás to pravé, nebojte se nám napsat prostřednictvím webu, sociálních sítí nebo nás konktaktovat jakýmokli jiným způsobem a společně se podíváme, jak by mohla tato australská kosmetika pomoci právě vám :)

Zatím mrkněte na to, jaké certifikace stihla Edible Beauty Australia od roku 2014 získat: