Mýdla Almara Soap milujeme nejen pro jejich tvary, vůně, design, ale také proto, že jsou ručně a s láskou vyráběná a hlavně neobsahují prefabrikované suroviny. Mýdla jsou vyráběna tradiční metodou za studena, kdy se spojují tuky (oleje) se zásaditou látkou a následná chemická reakce se postará o to, že dojde ke zmýdelnění. Dobrou zprávou je, že v Almaře rádi používají rostlinné oleje té nejvyšší kvality, často lisované za studena, jako je olivový olej, kokosový olej, bambucké máslo atp. (a to my, milovníci přírodní kosmetiky dokážeme ocenit 😉 ).

„Za studena“ vyrobené mýdlo obsahuje přirozeně vzniklý glycerin a také nezmýdlitelné oleje, které spolu s ostatními ingrediencemi o pokožku při mytí pečují a na rozdíl od běžných mýdel ji nevysušují. Pokožka je po jejich použití je tak vyživená a jemnější.

Z jakých kolekcí si můžete na našem e-shopu vybrat?

Přírodní mýdla

Přírodní mýdla Almara Soap obsahují jako nosnou složku funkční rostlinné oleje lisované za studena, 100% esenciální oleje, bylinkové maceráty a výluhy. Jako barvivo jsou použity jíly či zcela přírodní ingredience jako oves, bylinky, henna, kozí mléko, kakao atd. Můžete zde najít mýdla pro suchou, ekzematickou pokožku jako např. Ovesný koláč, či pro citlivou a dokonce i dětskou pokožku.

 Fancy mýdla

Pokud však hledáte mýdlo, které krásně voní, má kvalitní složení a potěší i jako dárek, ideální je Fancy kolekce Alamara Soap. Tato mýdla voní po ovoci či exotických parfémech, mají barevný a zářivý vzhled a jsou prostě „fancy“. I přesto však velmi jemně mydlí a zanechávají pokožku jemnou a nevysušenou díky vysokému podílu slunečnicového a olivového oleje. Jako barviva používají v Almaře minerálními pigmenty (mica, oxidy, ultramaríny, oxid zinečnatý) či čisté přírodní látky (med, kakao ad.). Chcete se při koupeli trochu odvázat? Pak doporučujeme Gold Chocolate, pokud jste milovníky čokolády, bude to pravé guilty pleasure. Chcete něco jemnějšího, co potěší hlavně vaše kamarádky? Pak sáhněte třeba po Letní romanci.

V Almaře myslí i na muže! Na našem e-shopu tak můžete najít i přírodní mýdla Almara Soap, kterými potěšíte i je. Ať už si vyberete mýdlo Perfect Day s klasickou unisex vůní nebo Bitter Lemon vonící po hořkých citrusech, nemusíte se obávat, že ho vaše polovička nechá ležet v koupelně bez povšimnutí.

 Sezonní kolekce

Klasické letní, podzimní či vánoční limitky, které mají omezený počet kusů, ale vždy jsou originální a pokud nevíte, jakým malým dárkem potěšit své okolí, jsou ideální volbou!

 

Jak pečovat o mýdla Almara Soap?

Díky obsahu olejů a menší tvrdosti jsou ručně vyráběná mýdla náchylnější k rozmáčení, proto je potřeba o ně pečovat. Používejte pod ně ideálně mýdlenku ze dřeva či keramiky s odtokovými dírkami či mřížkou a udržujte mýdla co nejvíce v suchu (vzpomínáte na loužičky, ve kterých ležela mýdla na základní škole? Tak na ně pozor, přírodním mýdlům dobře nedělají).

Jak dlouho vydrží přírodní mýdla od Almara Soap?

Mýdla od Almara Soap neobsahují žádné konzervanty, proto přírodní mýdla nepoužívejte k provoněn skříní nebo šuplíků s prádlem – většinou se na ně zapomene, a mýdlo zůstane v zásuvce či ve skříni několik let a za takovou dobu se přírodní mýdlo může zkazit. Běžná trvanlivost ručně vyráběných mýdel je 1 rok od data výroby. Některé mýdlo vydrží déle, jiné kratší dobu. Pokud je trvanlivost menší – díky některým olejům, které se kazí rychleji, případně jiným obsaženým látkám, vždy se to dozvíte z údajů na obalu. Řídit se můžete také vlastním čichem – žluklý olej má specifický odér. A jak dlouho vydrží jedna kostka při umývání? Podle četnosti mytí vydrží mýdlo do úplného vymydlení zhruba 3-4 týdny.