1. Káva je váš přítel.

K zadržování tekutin obvykle dochází v oblasti pod očima, což má za následek silnější a výraznější kapiláry, které se projevují tmavými kruhy. Pro potlačení tmavých kruhů a oteklých očí používejte krémy obsahující výtažky z rostlin, které pomáhají odvádět vodu a dovedou tak otok celkem rychle eliminovat. Dobrým příkladem je například kávový extrakt, který se nachází ve velkém množství přírodních produktů určených k péči o jemnou pleť očí.

Víte, že kávový extrakt obsahují i naše NUI řasenky? Kávový olej v nich obsažený pomáhá nejen zabraňovat otokům, ale také stimuluje růst řas.

 

2.Tajemství je ukryto v nanášení produktů.

 Chcete-li, aby se váš oční krém důkladněji vstřebal a abyste se zbavili otoků či zabránili jejich vzniku, při aplikaci očního krému lehce zakloňte hlavu, použijte malíček nebo prsteníček a produkt naneste jemnými „ťupkavými“ pohyby počínaje od vnitřního koutku oka ke koutku vnějšímu. Tento způsob je trochu pomalejší, než klasické rozetření krému jako ve zbytku obličeje, jemná pokožka okolo očí se Vám za to ale s přibývajícím věkem odmění.

 

3. Použijte triky své maminky.

Okurky jsou báječný nástroj k osvěžení a „splasknutí“ očního okolí. Prostě položte plátky okurky na  zavřené oči a ponechejte je tam po dobu alespoň 20 minut. Studený zelený čaj taky dělá zázraky. Zalejte horkou vodou dva sáčky čaje, jako byste si chystali čaj jako obvykle. Poté je z vody vyndejte, vymačkejte přebytečnou tekutinu a nechte je vychladnout, aby byly teplé, nebo je ochlaďte v chladničce po dobu 10 až 20 minut, pokud chcete dosáhnout extra osvěžení a zmírnění otoků. Čajové sáčky nechte na zavřených očích po dobu 15 až 30 minut.

 

4. Hydratujte.

A to zevnitř i zvenku. Nezapomínejte na pitný režim a pokud potřebujete dodat pleti jas a hydrataci, použijte obličejový olej i na oči. Aplikujte stejně jako oční krém a jemně jej vklepejte do vlhké pleti okolo očí. Olejíček přímo na víčkách je v poslední době také žhavým makeup trikem 😉

Meruňkový a švestkový olej, které umí pokožku zvláčnit a zjemnit jsou součástí našich oblíbených Mádara Gulity Shades, s nimiž vykouzlíte krásné líčení očí... a ještě o ně přitom budete pečovat.

 

5. Dopřejte si masáž.

Pokud máte trochu času, zkuste masáž očního očí, která stimuluje průtok krve a odtok lymfy v okolí očí. Začněte masáží mezi obočím, abyste jemně uvolnili napětí mezi ním. Uhlaďte „mračící“ čáry. Poté přejíždějte prsty jemným tlakem po linii obočí zevnitř obočí ven. Následně již jemnějším tlakem proveďte malé krouživé pohyby pod okem podél očnicové kosti, opět zevnitř - ven. Na závěr jemně promasírujte spánky.

Trochu důkladnější verzi masáže pak můžete najít třeba na youtube videu od Abigal James: https://www.youtube.com/watch?v=0jfBs6JcUQ8

 

 6. Dbejte na to, co jíte.

 Dávejte pozor, abyste omezili potraviny s vysokým obsahem soli, histaminů, ale třeba i pšenice (a sacharidů obecně) nebo alkoholu, které mohou způsobovat otoky kolem oblasti očí. Pokud trpíte na tmavé kruhy pod očima, zkontrolujte hladinu železa a vitaminu D, jejich nedostatek k nim může přispívat.