Pleťová séra – pravděpodobně o nich víte, možná máte jedno i doma v koupelnové skřínce, ale nejste si jisté, co přesně s nimi dělat? Nejste samy.

Hlavní benefity sér

Séra jsou ve své podstatě dávkou extrémně koncertovaných živin, antioxidantů a hydratačních složek, které jsou v rychlém čase schopny posílit zdraví vaší pokožky, jakmile je aplikujete. Představte si tonikum jako doušek prosecca… pak je sérum velkým panákem tequily! Účinné látky obsažené v séru jsou obvykle v malých molekulách, díky kterým se dobře vstřebávají a pomáhají řešit konkrétní problémy pleti velmi rychle.

Byla by tedy škoda je vynechávat jen proto, že si člověk zrovna není jistý, kdy a jak je aplikovat.

Ve které fázi péče o pleť správně aplikovat sérum?

Aplikace séra by měla být třetím krokem při ranní i večerní péči o pleť, nanášejte ho tedy vždy třetí v pořadí po čištění a tonizaci a před použitím hydratačního/výživného krému. A nezapomínejte, že někdy méně je více. V případě séra Vám bude stačit aplikovat pouze několik kapek. Vzhledem k tomu, že jsou však séra silným kalibrem, používejte je ráno pouze obden, pokud máte citlivou pokožku, která by se mohla podráždit. Večer si ho ale klidně dopřejte každý den.

Pamatujte také, že, vzhledem k tomu, že účinné látky působí uvnitř pokožky, na jejích povrchu toho moc nezůstává, což může způsobit pocit vysušené pokožky. Proto je vždy důležité péči zakončit použitím denního či nočního krému, aby pleť nezůstala vysušená a aby krém pomohl „uzamknout“ aktivní látky ze séra v pleti.

 Jak správně vybrat sérum?

Samozřejmě záleží na tom, jakého výsledku chcete dosáhnout. Velké mnjožství sér je založeno na vysoké koncentraci vitaminu C, který je výrazným antioxidantem a pleť omlazuje, rozzáří a pomáhá podpořit pordukci kolagenu v pokožce. Pokud hledáte sérum s vysokým obsahem vitaminu C, zkuste třeba naši Edible Beauty Australia Exotic Goddess.

Mnoho jiných sér naopak spoléhá na vysoký obsah kolagenu, který od 30. roku věku začíná v pokožce přirozeně ubývat a způsobuje tak její stárnutí. Sérum s kolagenem tak působí jako přírodní "botox", pleť vyplňuje, vypíná a tím jí dodává mladší vzhled. Mrkněte na Edible Beauty Deep Sea Collagen Elixir, které je vhodné i pro vegany, jelikož obsahuje kolagen získaný z mořských řas (a ne ze zvířátek jako většina ostatních kolagenových produktů).

Dalším důvodem, pro který mnoho žen sahá po sérech, je potřeba dodat své pleti potřebnou dávku hydratace. Taková séra obvykle obsahují buď kyselinu hyaluronovou nebo extrakty z ovoce či semen (např. jojoby), které pomáhají pokožku hydratovat a uzamykat v ní potřebnou vlhkost, čímž bojují proti jejímu stárnutí. Takový koktejl (nebo spíš smoothie) složek mužete najít v Edible Beauty Glowing Skin Smoothie

Hydratační složku, v tomto případě jojobové mléko, obsahuje i náš Edible Beauty Probiotic Radiance Tonic. Navíc obsahuje i výtažky z Emu Bush, australské rostliny, jejíž silné antioxidanty, včetně kyseliny chlorogenové a fenolových kyselin, chrání pokožku před stárnutím a  mají silnější antioxidační účinek než známý vitamín E. 

Víte však, že některá séra mohou napomáhat pleť také pročišťovat? Pokud trpíte na akné, hyperpigmentaci nebo jiné neduhy pleti, dívejte se po sérech, které obsahují kořen lékořice nebo extrakty z kurkumy. Třeba jako Edible Beauty Tourmeric Beauty Latté.

Na závěr lze shrnout, že pleťová séra dokážou Vaši pleť „nabombit“ vitamíny a antioxidanty a dodat jim tak příslušné aktivní látky v krátkém čase a vysoké koncentraci. A pokud si přece jen nejste úplně jisté, jaké sérum zvolit, nechte si od nás poradit.

Tak šup pro ně!

Vaše Lucie