Dovoluje make-up Vaší pleti, aby dýchala?

V horku a vlhku je důležité, aby se pokožka mohla přirozeně potit, proto se nedoporučuje používat produkty, které obsahují okluzivní nebo blokující složky, tj. takové složky, které se Vám doslova přilepí na kůži a zabraňují odpařování vlhkosti a prodyšnosti. Mez nejběžnější okluzivní složky patří minerální oleje, lanolin a některé typy silikonů - dimethicon, cyklomethicon, které jsou často základem mnoha konvenčních produktů pro líčení, jako jsou makeupy, tvářenky nebo oční stíny. Použití okluzivních přísad v make-upu (a péči o pleť) v teplých podmínkách ohrožuje „dýchání“ pokožky a může vést k výskytu a zhoršení akné. Vybírejte proto produkty, které používáte denně, s rozvahou, a to zejména v létě - vyhněte se make-upu a přípravkům péče o pleť, které obsahují minerální olej, silikony nebo lanolin.

Jak víte, zda jsou vaše kosmetické výrobky čisté? Prostudujte si složení na obalech a když si nebudete vědět rady, mrkněte do záložky Organic & Clean, kde jsou popsané ty nejškodlivější látky, které se (bohužel) často v kosmetice nachází.

 

A víte, že ne všechny makeupy reagují na slunci stejně (a bezpečně)?

Asi jste už slyšely, že ochrana před sluncem je ve světě péče o pleť jednou z nejdůležitějších věcí, která pomáhá bránit předčasnému stárnutí pokožky. Výzkumy ukazují, že samotné UV paprsky jsou odpovědné za 80% viditelných známek stárnutí kůže. To je důvod, proč jsou makeupy se SPF skvělou volbou, jak udržet Vaši pleť chráněnou a bezchybnou v průběhu celého roku a zejména během slunečných dnů.

Ne všechny makeupy jsou však stejné. Věděli jste, že se působením slunečních paprsků mohou stát toxickými? Makeupy obsahující syntetické UV filtry mohou způsobit poškození kůže. Výzkumy ukazují, že když se syntetické sluneční filtry dostanou do kontaktu s UV zářením, vytvářejí toxickou reakci. Ve studiích bylo dokázáno, že běžně používaný UV filtr (butyl methoxydibenzoylmethan nebo avobenzon) vykazoval výrazné zvýšení škodlivosti v závislosti na intenzitě UV záření.

Jak víte, zda je Váš makeup bezpečný pro Vaši pleť? Vybírejte si takové makeupy, které obsahují přírodní minerální UV filtry. Fungují tak, že jednoduše mechanicky (působením částeček minerálů jako je např. slída) odrážejí sluneční paprsky z povrchu kůže.