Kyselina hyaluronová váže vodu a je tak výborným „moisturiserem“

Molekuly kyseliny hyaluronové dokáží zadržet vodu v množství větším než je 1 000 násobek jejich vlastní hmotnosti, a je tak jedním z nejúčinnějších pomocníků v hydrataci pleti. Kyselině hyaluronové se také říká „molekulární houba“. Vzhledem k tomu, že je to tělu vlastní látka, nedráždí pleť. To ve dohromady z ní dělá  kosmetickou přísadu vhodnou pro všechny typy pleti.

 

Kyselina hyaluronová má anti-age účinek

Za stárnutí pleti může především úbytek vody v pokožce. S rostoucím věkem naše kůže ztrácí schopnost produkovat vlastní kyselinu hyaluronovou v potřebném množství, což způsobuje tvorbu jemných linek, vrásek a suché pokožky. K úbytku kyseliny hyaluronové v pokožce přispívá také sluneční záření, proto je potřeba pleť dostatečně chránit. Některé pleťové krémy dnes již mají kromě SPF v sobě rovnou obsaženou i kyselinu hyaluronovou.

 

Kyselina hyaluronová je vědecky prověřenou látkou

Kyselina hyaluronová je velmi důkladně testovanou kosmetickou přísadou a je spolehlivě dokázáno, že dokáže v pokožce zadržet vodu, chránit ji před vnějšími škodlivými vlivy a stimulovat její regeneraci.

 

Víte, že kosmetice se používají různě druhy kyseliny hyaluronové?

Vlastnosti kyseliny hyaluronové přidané do kosmetických přípravků se liší v závislosti na velikosti jejích molekul. Nejčastěji se používá kyselina hyaluronová s nízkou molekulární hmotností, jež se umí dostat do hlubších vrstev pokožky, a pak také kyselina hyaluronová s vyšší molekulární hmotností, která zůstává na povrchu pleti, kde vytváří hydratační a ochrannou vrstvu. Takže není kyselinka jako kyselinka 😊 Malé molekuly najdete většinou v pleťových krémech, zatímco velké molekuly kyseliny se používají zejména do micelárních vod nebo jiných čisticích produktů.

 

Kyselina hyaluronová podporuje produkci kolagenu a redukuje hloubku vrásek

A to je ta vlastnost, pro kterou kyselinu hyaluronovou (zejména tu s nízkou molekulární hmotností) miluje celý svět, jelikož platí, že čím více kolagenu v pokožce, tím mladší vzhled. Studie in-vitro ukazují, že kyselina hyaluronová stimuluje syntézu kolagenu typu 1 v pokožce o 21%, čímž pomáhá zvýšit její pevnost.  Sama pak tím, že se umí dostat do hlubších vrstev pokožky, kde v podstatě slouží jako výplň, pomáhá redukovat linky a vrásky.

 

Kyselina hyaluronová pomáhá vyhlazovat pokožku a nedráždí ji

Je tedy skvělým pomocníkem pro případ, že trpíte drsnou, hrubou pokožkou. Výsledky klinické studie a placebem kontrolované studie ukazují, že kyselina hyaluronová zanechala pokožku dobrovolníků hydratovanou, jemnější a že hrubost pokožky byla ve srovnání s dobrovolníky, jež užívali placebo, snížena o 66%.

Kyselina s vyšší molekulární hmotností vytváří na povrchu pleti film, který nejen, že zabraňuje odpařování vody z pokožky, ale také zabraňuje škodlivým látkám z okolního prostředí se do pokožky dostat, čímž ji chrání před podrážděním.

 

Kyselina hyaluronová je kompletně přírodní a veganskou látkou

Naprostá většina kyseliny hyaluronové užívané v kosmetice je vyráběna biotechnologiemi za pomoci laktobacilů (např. z buněčných stěn bakterií druhu Streptococcus zooepidemicus), z glukózy či pšenice. Takže zvířátka zůstanou ušetřena :)

P.S: Kyselinu hyaluronovou si oblíbily zejména zakladatelky značky Mádara Organic Skincare.