"Hello, gorgeous! Fancy some brilliantly organic femcare?"

Tento slogan příznačně vystihuje značku Flo, která se se specializuje na výrobu přírodních, 100 % rozložitelných a hypoalergenních hygienických potřeb pro ženy, které chtějí dopřát svému tělu to nejlepší a ochránit ho před chemickými látkami i možnými riziky, jako je syndrom toxického šoku. Ve Flo jsou si ale zároveň vědomy, že současným ženám není lhostejné ani životní prostředí... a taky se zrodila Flo!

Tara Chandra a Susan Allen jsou zakladatelky anglické firmy Here We Flo. Jejich mise je vytvářet zdravější a eco-friendly produkty, které jsou současně cenově dostupné...a zároveň okouzlující! Na začátku jejich cesty byla myšlenka tyvořit takové tampony, které, vzhledem k tomu, že je každý měsíc vkládáte přímo do těla, byly co nejvíce přírodní, ale zároveň byly přívětié i pro naši planetu. Jak samy říkají: zkrátka od nich čekaly to samé, co od svých budoucích partnerů - aby dobře vypadaly, neskrývaly nic toxického a byly spolehlivé.

Flo se protorozhodly nabídnout ženám jednoduchý a komfortní přechod z konvenčních syntetických vložek a tamponů na ekologické, které neobsahují syntetická vlákna, škodlivé látky, dioxiny, geneticky modifikované materiály a pesticidy. K výrobě tamponů se používá 100% organicky pěstovaná bavlna certifikovaná organizací GOTS. K výrobě vložek se používá 100% organický pěstovaný bambus certifikovaný Oeko-Tex a Ecocert a další geneticky nemodifikované rostlinné ingredience jako je kukuřičné vlákno a bambusové uhlíProč je dobré, aby výrobky z bambusu měly obě certifikace? Jednoduše řečeno, Oeko-Tex se zabývá tím, jak se bambus zpracovává, zatímco Ecocert je ekologická certifikace, a proto reguluje, jak se bambus pěstuje.

Navíc, 5 % z výtěžku firmy Flo putuje na dobročinné projekty určené na podporu žen (např. na podporu vymýcení ženské obřízky). Samotné Flo pak poskytují své produkty organizacím, které je pak rozdávají ženám, jež na hygienické potřeby nemají dostatek peněz (ženy bez domova, azylantky, uprchlice).

Produkty samozřejmě mají certifikaci PETA osvědčující, že tampony a vložky Flo jsou veganské a nebyly testovány na zvířatech.

A jak říkají v samotné FLO: "We support Babe-Power (you're a total babe, and we believe in the power of you!)"