MÁDARA je lotyšská značka čistě přírodní kosmetiky. Lotyšské slovo „mádara“ v překladu znamená svízel, jde o rostlinu, na kterou můžete narazit i na českých loukách a má mnohé léčebné účinky.  

Filozofie značky je založena na myšlence, že čistě přírodní složky jsou pro lidské tělo nejpřirozenější a nejprospěšnější a jejich ekologický původ navíc zaručuje minimální dopad na přírodu. MÁDARA obsahuje bio certifikované extrakty z rostlin, které se vyskytují v severní části Lotyšska a vyznačují se výjimečně vysokým obsahem aktivních látek.

Hlavním tajemstvím značky jsou  při výrobě použité přírodní složky, především extrakty z květin a bylin ze severobaltských luk a lesů. Klimatické podmínky v baltském regionu jsou unikátní zejména tím, že severská léta jsou mnohem kratší než léta v mírnějším zeměpisném pásmu. To způsobuje, že květy mají daleko méně času na to, aby vykvetly a stihly se rozmnožit. Rostliny během krátkého léta, které se vyznačuje dlouhou dobou slunečního svitu, musí aktivizovat své síly v co nejkratším čase. Veškeré substance jsou díky tomu koncentrovanější a efektivnější. Stejně jako severské léto je i kosmetika MÁDARA účinná a plná divokého Severu.

Produkty neobsahují syntetické látky, ropné deriváty ani chemické konzervanty a nebyly testovány na zvířatech.

Značka má certifikaci Ecocert Cosmos a mnohé z jejich produktů, vyjma krémů (které v některých případech obsahují včelí vosk či ovčí tuk z kontrolovaného zemdělství), jsou vhodné pro vegany.