MÁDARA je lotyšská značka čistě přírodní kosmetiky. Lotyšské slovo „mádara“ v překladu znamená svízel, jde o rostlinu, na kterou můžete narazit i na českých loukách a má mnohé léčebné účinky.  

Filozofie značky je založena na myšlence, že čistě přírodní složky jsou pro lidské tělo nejpřirozenější a nejprospěšnější a jejich ekologický původ navíc zaručuje minimální dopad na přírodu. MÁDARA obsahuje bio certifikované extrakty z rostlin, které se vyskytují v severní části Lotyšska a vyznačují se výjimečně vysokým obsahem aktivních látek.

Hlavním tajemstvím značky jsou při výrobě použité přírodní složky, především extrakty z květin a bylin ze severobaltských luk a lesů. Klimatické podmínky v baltském regionu jsou unikátní zejména tím, že severská léta jsou mnohem kratší než léta v mírnějším zeměpisném pásmu. To způsobuje, že květy mají daleko méně času na to, aby vykvetly a stihly se rozmnožit. Rostliny během krátkého léta, které se vyznačuje dlouhou dobou slunečního svitu, musí aktivizovat své síly v co nejkratším čase. Veškeré substance jsou díky tomu koncentrovanější a efektivnější. Stejně jako severské léto je i kosmetika MÁDARA účinná a plná divokého Severu.

Produkty neobsahují syntetické látky, ropné deriváty ani chemické konzervanty a nebyly testovány na zvířatech.

Značka má certifikaci Ecocert Cosmos a mnohé z jejich produktů, vyjma krémů (které v některých případech obsahují včelí vosk či ovčí tuk z kontrolovaného zemědělství), jsou vhodné pro vegany.


Zázrak jménem kyselina hyaluronová

Zázrak jménem kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se poslední roky stala hitem beauty magazínů. A oprávněně. Kyselina hyaluronová (v medicíně ji spíše najdete jako hyaluronan či hyaluronát sodný) je polysacharid, který se v těle přirozeně vyskytuje jako jedna z hlavních složek mezibuněčné hmoty a pozitivně ovlivňuje elasticitu kůže. Společně s dalšími látkami dokáže v těle zadržovat kolagen. Jeho využití je velmi široké, a to nejen v kosmetice, ale také v medicíně. Pomáhá hydratovat pokožku, je zodpovědná za regeneraci tkání, užívá se při očních operacích a podporuje hojení ran. Vše, co byste o ní měli vědět, můžete najít v tomto článku.


Kočka není pes aneb přírodní není vždy organické

Kočka není pes aneb přírodní není vždy organické

Třídíte odpadky, snažíte se žít zdravě a nezatěžovat své tělo přílišnou dávkou chemie. Nekupujete zbytečnosti. Rádi byste však šli o krok dál a dostali udržitelnost a eko-smýšlení také do Vaší koupelny a kosmetické taštičky? Pak je tento článek právě pro Vás!


Pleťová séra: extra porce výživy pro Vaši pleť

Pleťová séra: extra porce výživy pro Vaši pleť

Proč zařadit do péče o obličej pleťová séra? Nestačí jen čištění a hydratace? A co vše séra vlastně dokážou? To vše se dozvíte v našem článku, který vysvětluje, proč jsou pleťová séra důležitá pro výživu pleti a jak vlastně fungují.